FAQ - Strony ślubne

Jak konkretnie można wykorzystać taką stronę?

Poniżej znajdziesz wiele propozycji.

 

Dla rozważnych

Dojazd i noclegi

Zamieśćcie mapę dojazdu do kościoła/urzędu i sali, żeby Wasi goście nie błądzili. Napiszcie też, czy zapewnicie transport na salę weselną i z powrotem. Być może wtedy chętniej zostawią samochody w domu. Sporo gości jest przyjezdnych? Napiszcie im z jakich sprawdzonych hoteli w okolicy mogą skorzystać.

Dodatkowe informacje o ślubie

Zamiast kwiatów chcielibyście dostać książki, ale boicie się, że nie będą w Waszym guście? Na stronie możecie zamieścić listę Waszych wymarzonych tytułów, każdy z gości będzie mógł wybrać książkę, a wtedy zniknie ona z listy. 

Dodatkowe informacje o weselu

Planujecie pokaz sztucznych ogni? A może fotobudkę? Dajcie znać gościom, jakie czekają ich atrakcje, dzieki temu zaczną się na nie cieszyć już na długo przed uroczystością. A może pomyśleliście o animatorze dla dzieci? Świetny pomysł! Dajcie tylko wszystkim rodzicom znać wcześniej (może na stronie? 😉 ), wtedy na pewno wezmą ze sobą swoje pociechy i będą mogli dłużej się z Wami bawić.

Wasi goście będą wiedzieli, że włożyliście duzo wysiłku w to, żeby dobrze się czuli na Waszym przyjęciu.

Lista prezentów

Jeśli decydujecie się na sporządzenie listy prezentów, to możecie ją zamieścić właśnie tutaj. Może ktoś chciałby kupić Wam coś wyjątkowego, ale boi się, że nie trafi w Wasz gust? Pomóżcie mu podjąć decyzję!

Potwierdzenia przybycia

Z potwierdzeniami przybycia zazwyczaj jest problem. Goście zapominają zadzwonić, trzeba im przypominać - a pary młode nie mają wtedy na to czasu. Formularz kontaktowy uprości sprawę. Gościom łatwiej będzie go wypełnić, niż zadzwonić.

Dodatkowo w takim formularzu można zamieścić wiele dodatkowych pytań ułatwiających organizację. Możemy spytać np. o imię i nazwisko osoby towarzyszącej, wybór menu, chęć skorzystania z autobusu na salę weselną... Dzięki temu bedziecie mogli zorganizować wesele tak, żeby potrzeby Waszych gości były na pierwszym miejscu.

Dla romantycznych

Wasza historia

Nie wszyscy goście wiedzą, jak się poznaliście, kiedy się zaręczyliście. Opiszcie wszystko w Waszym stylu - romantycznie lub na wesoło lub ... jeszcze inaczej. Kilka słów o sobie na pewno sprawi, że goście będą bardziej zaangażowani w Waszą uroczystość.

Rodzice, świadkowie, przyjaciele

Przedstawcie gościom ważne dla siebie osoby. Wasze rodziny i przyjaciele często nie znają się nawzajem. Jeśli ułatwicie im poznanie się, to na pewno lepiej będą się razem bawili.

Odliczanie do daty ślubu

Tik-tak i każdy będzie wiedział, ile ma jeszcze czasu na zakup kreacji 😉

Zdjęcia i film

Przed ślubem możecie tu zamieścić zdjęcia z Waszej sesji narzeczeńskiej albo inne z Waszego codziennego życia. A po ślubie wrzucicie tu zdjęcia z uroczystości - wielu gości inaczej nigdy by ich nie obejrzało.

Jeśli na weselu będzie kamerzysta, to strona jest idealnym miejscem na pokazanie filmu (albo jego fragmentów) gościom. 

Blog

Ślub i wesele to tylko jeden dzień, a przygotowania trwają tak długo! Podzielcie się ze swoimi gośćmi opowieściami z tych przygotowań (może na stronie? 😉 ). Pierwsza lekcja tańca? Wybór sukni? Na pewno będzie o czym pisać.

Księga gości

Pozwólcie gościom na zamieszczenie życzeń na Waszej stronie, a na pewno nie raz się wzruszycie, czytając je.

To dobry pomysł, ale...

Sprawdź, jakie wątpliwości pojawiają się wśród moich klientów i moje pomysły na ich rozwiązania.
Nie wszyscy goście potrafią korzystać z internetu

To prawda, pewnie większość starszych członków rodziny nadal ma z tym problem. Ale przecież każdy z nich ma wokół siebie kogoś, kto potrafi korzystać z komputera i pokaże im Waszą stronę. To starsi goście najczęściej lubią oglądać zdjęcia i film, więc jeśli im je udostępnicie, to na pewno sprawicie im dużą radość.

Ktoś niepożądany może wejść na tę stronę

Zdaję sobie sprawę, że możesz nie chcieć, by informacje zawarte na tej stronie oglądał ktokolwiek, kto nie jest zaproszony. Dlatego w bardzo łatwy sposób można ograniczyć dostęp do całej lub części strony za pomocą hasła udostępnionego jedynie gościom (możesz je zamieścić np. na zaproszeniu).

Wolę osobiście przekazać wszystkie te informacje

Posiadanie strony i zamieszczenie na nich ważnych informacji nie oznacza, że nie możesz osobiście zbierać potwierdzeń albo obejrzeć filmu w gronie przyjaciół i rodziny. Ale dzięki niej masz możliwość wyboru. Dajesz także szansę na uczestniczenie z Wami w tym wydarzeniu wszystkim gościom, także tym, którzy mieszkają daleko i nie jest im łatwo spotkać się z Wami osobiście.